Start | O nás | Maxdorf | Spolupráce
O NÁS [ SLOVNIKY.CZ ]


Vítáme Vás na internetovém portálu slovniky.cz, který provozuje společnost Maxdorf s.r.o. Od konce roku 2000 jste na této adrese mohli používat volně přístupnou on-line verzi Velkého lékařského slovníku. Nyní jsme přistoupili k zásadnímu rozšíření portálu o eshop (internetové knihkupectví) a on-line magazín (Klub Klaret). Součástí samozřejmě i nadále zůstává fulltextová podoba lékařského slovníku. Portál slovniky.cz je nyní spuštěn ve zkušebním režimu, v němž nejsou všechny oddíly funkční.

SLOVNÍKY, LEXIKONY, ENCYKLOPEDIE …
Slovníky a další publikace slovníkového typu patří tradičně k základům naší kultury a vzdělanosti, jejich význam se však zásadně zvyšuje v posledních desetiletích, kdy se naplno projevuje rozpor mezi rychle narůstajícím objemem znalostí a neměnným množstvím času, který má každý z nás k dispozici. Objem poznatků ve většině oborů lidské činnosti se zdvojnásobí přibližně každých 15 až 20 let, avšak čas pro čtení se v naší rušné době spíše zkracuje.
Portál slovniky.cz se snaží soustředit maximum dostupných informací o knižních publikacích slovníkového typu, ale i o slovnících on-line. Součástí portálu je klub Klaret, kde čtenáři mohou najít zajímavé články na různá aktuální  témata.

SLOVNÍKOVÉ KNIHKUPECTVÍ / ESHOP
Knihkupecká část portálu slovniky.cz nabízí již nyní přes 37 000 slovníků, lexikonů, encyklopedií a dalších  publikací. Naší dlouhodobou snahou je soustředit na jednom místě veškeré dostupné  publikace s možností jejich zakoupení.

UČEBNICE, ODBORNÁ LITERATURA
Knihkupectví  však nabízí i další odbornou literaturu, zejména učebnice, atlasy, chronologické přehledy apod.

KLUB KLARET / MAGAZÍN
Další sekcí portálu je Klub Klaret, který přináší zajímavé informace z řady oborů lidské činnosti. V roce 2009 zde bude spuštěn diskusní klub pro ty, kterým vědění přináší radost.

VELKÝ LÉKAŘSKÝ SLOVNÍK ON-LINE
Tradiční součástí portálu slovniky.cz je i nadále fulltextová verze Velkého lékařského slovníku. V současné době je k dispozici 4. vydání, na knižním trhu  je mezitím již vydání deváté. V průběhu roku bude sedmé vydání uvolněno pro on-line verzi. Nová verze lékařského slovníku v současné době nezobrazuje hypertextové odkazy a některé formátovací prvky, ty budou v určité míře obnoveny spolu se spuštěním upgradu.

 


Reklama


Přihlášení

Pokud ještě nemáte přístupové údaje, můžete se registrovat.